Odehráli jsme

Níže naleznete inscenace, které jsou již stažené z repertoáru.

Petrolejové lampy

Trakl / Anna KiliánováAutor: Jaroslav Havlíček, dramatizace Martin Velíšek / Ivan Rajmont

Hru režíroval významný český režisér Libor Vaculík

Štěpce už táhne na třicátý rok a pořád o ní nikdo nestojí. Je konec devatenáctého století a všechno se rychle mění. Elektřina, pravidelná železniční doprava a světlo petrolejek se už nelíbí. Blíží se zlé časy. Co je tomu Pavlovi, že tak divně chodí? Smrt obchází Jilemnici a neodejde s prázdnou.

Více informací o Petrolejových lampách a galerie

Sbohem a příjemný zbytek života

Humorný příběh o podivném přátelství až za hrob a o tom co má v životě i smrti vlastně smysl.

 

 

Důkaz

dukazAutor: David Auburn
Catherine, dcera geniálního matematika, který svoji genialitu vykoupil šílenstvím, stojí po smrti svého otce na rozcestí svého života. Zdědila po otci talent, zdědila i jeho šílenství?

Psychodrama, které nahlíží do osamělé duše géniů, kteří musí bojovat nejen proti celému světu, ale hlavně sami proti sobě.

Více informací a galerie

LaKoMec

lakomec3Autor: Moliére/ Eva Horká

LaKoMec je adaptace slavné Moliérovi komedie, kterou režisérka Eva Horká nazkoušela se souborem Divadlo KoMa z.s. Režisérka kladla důraz především na fyzické jednání herců, dynamičnost a zařazování prvků commedia dell’arte do hry. Během studování fenoménu Moliérova Lakomce postupně vznikla podoba inscenace, která je důvěrně známá a přesto jiná. Klasická a zároveň moderní. Ve všech podobách však nesmírně aktuální.

Hra o posedlosti, o vášni, o lásce. Hra o vás.

Více informací a galerie

Slečna Julie

Drama odehrávající se o Svatojánské noci, kde se z uvolněné zábavy postupně rozehrává nebezpečná hra mezi mladou aristokratkou Julii a sluhou Jeanem až na pokraj snesitelnosti. Je vůbec šance, vyváznout z tohoto šílenství bez šrámů?

Vařený hlavy

…aneb Děvče, tobě na kozách tančí smrt!

hlavy4Perníková chaloupka pro otrlého diváka. Černá komedie, drsná až mrazí. Dialogy přímé a ve svojí bezprostřednosti velmi realistické. V co všechno může vyústit jedno setkání několika cizích lidí v chaloupce v lese? Nechte se překvapit, ale možná dojde i na vaření hlav!

Jedná se o postmoderní hru, využívající principů coolnes dramatiky. Text byl v roce 2002 oceněn stříbrnou cenou Alfréda Radoka. Autor, Marek Horoščák, momentálně žije v Brně a pracuje pro Českou televizi.

Více informací a trailer

Lev v zimě

Děj příběhu se odehrává v roce 1183 v rodině anglického krále Jindřicha II. Plantageneta na hradě Chinon v Anjou, kde se každý uchází o následnictví, či prosazuje každý svého kandidáta na trůn. Najednou se zde střetává sedm silných osobností, kují proti sobě pikle, pletichaří a to celé na pozadí atmosféry Vánoc. Mnohovrstvé historické drama s humorným nadhledem autora Jamese Goldmana uvádí Divadlo KoMa.