Repertoár

KoMa na prknech:

Přehled inscenací, které v tuto chvíli uvádíme.

Drak

Autor: Jevgenij Švarc

Oheň, dým, obrovská křídla a ostré zuby. Drak přichází. Ve městě jsme si na něj zvykli a drak má město rád. A také má rád Earl Grey. Tak to prostě je!

Filosoficko-satirickou pohádku pro dospělé napsal Jevgenij Švarc v roce 1944 a hned po premiéře v leningradském divadle komedií byla z repertoáru vyřazena. Ruským úředníkům zřejmě došlo, že nadčasový politický podtext příběhu o drakovi, rytíři a křehké dívce zdaleka nemluví jen o válečném Německu. Příběh o útlaku, odevzdanosti a věčném boji o nejistou svobodu totiž dokáže rozesmát a rozesmutnit i dnes.

Z pohádky za pohádky

Autor: Michal Šturman

U nás se draci nezabíjejí, ale oživují. U nás princezny nečekají na záchranu, ale tvrdě pracují. V každé pohádce vítězí dobro nad zlem – u nás prohrává úplně každý!!! A to vše jen proto, aby děti mohly před usnutím slyšet své oblíbené příběhy. Nebojte se, všechno nakonec dobře…… začne. Ale ať se stane cokoli – nepoukazujte na výšku trpaslíků!

Pohádkové představení vhodné pro děti navštěvující 1.-3. třídu a jejich rodiče (délka představení 45 min.)

PunKovÁ poHádKA

Autor: Michal Šturman a KoMa

Přicházíme s naší grandiózně, monstrózně, famózně a enormně-extrémní pohádkou. Násilí, sex a jednorožci jsou zde znovu pro Vás. I tato pohádka dobře skončí, ovšem její průběh není pro dětské oči, uši a duše.

Divadlo KoMa znovu uvádí parodii na svou vlastní inscenaci
Z pohádky za pohádky. Odlehčená verze pro dospělého diváka Vás určitě pobaví i pokud jste neviděli původní verzi.

Inscenace, které jsou již staženy z repertoáru