3 dubna, 2016

O nás

Divadelní spolek KoMa vznikl v listopadu roku 2010. Už od prvních zkoušek bylo jasné nadšení pro Stanislavského metodu výchovy herců. Ruský herec, režisér a divadelní teoretik, Konstantin Sergejevič Stanislavskij, pracuje s totálním zvnitřněním postavy s hercem tak, aby si divák odnesl reálný prožitek z představení.

Na práci na jevišti pracujeme neustále a jsme rádi za každý nový podnět, který můžeme zpracovat. Proto jsme v roce 2013 absolvovali letní Master class ruské špičky divadelní režie a pedagogiky Lva Borisoviče Erenburga, kde jsme dostali příležitost zdokonalit se v etudové metodě a fyzickém jednání. Každoročně pak jezdíme na festival Jiráskův Hronov, kde se krom představení účastníme i nabízených workshopů – žonglování, pantomima a mnohé další.

V současnosti spolupracujeme například s Liborem Vaculíkem, který se uvolil k režii naší nové inscenace Slečna Julie, dále pak s Evou Horkou a Evou Spoustovou na prohlubování znalostí a praktiky jevištní řeči a fyzického jednání.

Jsme držitelé ocenění za herecké výkony na přehlídce POPAD 2015 a doporučení k postupu do dalšího kola na Divadelní Třísce 2017.