3 dubna, 2016

Inscenace

KoMa na prknech:

 

 

 

Z pohádky za pohádky

U nás se draci nezabíjejí, ale oživují. U nás princezny nečekají na záchranu, ale tvrdě pracují. V každé pohádce vítězí dobro nad zlem – u nás prohrává úplně každý!!! A to vše jen proto, aby děti mohly před usnutím slyšet své oblíbené příběhy. Nebojte se, všechno nakonec dobře…… začne. Ale ať se stane cokoli – nepoukazujte na výšku trpaslíků!

Pohádkové představení vhodné pro děti navštěvující 1.-3. třídu a jejich rodiče (délka představení 45 min.)

Režie: Michal Šturman

Premiéra: 18. října 2018

 

Slečna Julie

Drama odehrávající se o Svatojánské noci, kde se z uvolněné zábavy postupně rozehrává nebezpečná hra mezi mladou aristokratkou Julii a sluhou Jeanem až na pokraj snesitelnosti. Je vůbec šance, vyváznout z tohoto šílenství bez šrámů?

Režie: Libor Vaculík

Premiéra: V Praze 2. května 2018

Aktuálně staženo z repertoáru.

 

Trakl / Anna KiliánováPetrolejové lampy

Na přelomu 19. a 20. století se zdá, že budoucnost přinese pokrok a mír. Osud však tvrdě trestá ty, kteří doufají. Končí století páry a kdysi zářivá světla petrolejek dohasínají

Režie: Libor Vaculík

Inscenace je s přestávkou, délka 105 minut

Premiéra: V Praze 18. prosince 2016

Aktuálně staženo z repertoáru.

 

 

Důkaz

Catherine, dcera geniálního matematika, který svoji genialitu vykoupil šílenstvím, stojí po smrti svého otce na rozcestí svého života. Zdědila po otci talent? Zdědila i jeho šílenství?

Text získal v roce 2001 Pulizerovu cenu.
Inscenace je s přestávkou, délka: 85 minut
Premiéra: V Praze 15. června 2016

Aktuálně staženo z repertoáru.

 

 

lakomec3Lakomec

Moliére/ Eva Horká

Tragikomický příběh lpění a závislosti, ale i různých podob lásky. Komedie, u které se doufejme, budete bavit i přemýšlet.

Režii si tentokrát vzala pod svá křídla Eva Horká. V hlavní roli se můžete těšit na Davida Hůlku.

Premiéra v Praze 19. února 2016

Aktuálně staženo z repertoáru.

hlavy16Vařený hlavy

Perníková chaloupka pro otrlého diváka. Černá komedie, drsná až mrazí. Dialogy přímé a ve svojí bezprostřednosti velmi realistické. V co všechno může vyústit jedno setkání několika cizích lidí v chaloupce v lese? Nechte se překvapit, ale možná dojde i na vaření hlav!

Jedná se o postmoderní hru, využívající principů coolnes dramatiky. Text byl v roce 2002 oceněn stříbrnou cenou Alfréda Radoka. Autor, Marek Horoščák, momentálně žije v Brně a pracuje pro Českou televizi.

Aktuálně staženo z repertoáru.

 

Lev v zimě

Děj příběhu se odehrává v roce 1183 v rodině anglického krále Jindřicha II. Plantageneta na hradě Chinon v Anjou, kde se každý uchází o následnictví, či prosazuje každý svého kandidáta na trůn. Najednou se zde střetává sedm silných osobností, kují proti sobě pikle, pletichaří a to celé na pozadí atmosféry Vánoc. Mnohovrstvé historické drama s humorným nadhledem autora Jamese Goldmana uvádí Divadlo KoMa.

Premiéra: V Praze 21. prosince 2015

Aktuálně staženo z repertoáru.